Kur'an
Ehlibeyt | Ehl-i Beyt | Ehli Beyt
Ehl-i Beyt

Ana Sayfa Makaleler 10 Mayıs 2022 424 Görüntüleme

8 Şevval – Baqi’nin Matemi

Biz, yani, Allah’ın kıymet verip, diline Aliyyen Veliyyullah Şiarını ezber eden ve VELAYET muhabbetine layık gördüğü, Günah ehli de olsak bol ve geniş rahmeti içerisine alıp Ya Huseyn aleyhisselam demeyi nasip ettiği BEKLENİLEN MEHDİ aleyhisselam’a bakacak yüzümüz olmasa da kapısında nimetlerini lutfettiği ŞİA topluluğu olarak 8 Şevval zalimlerine öncesinde ki ve sonrasındaki zalimlere lanet ediyoruz…

2022 yılı için 10 Mayıs 2022 günüdür.

2021 yılı için 20.05.2021 günüdür.

Seyyid Hamanei kaynakl olup Seyyid Sistani kaynaklı 1 gün sonrasıdır.

Baqi’nin Matemi

Biz, yani, Allah’ın kıymet verip, diline Aliyyen Veliyyullah Şiarını ezber eden ve VELAYET muhabbetine layık gördüğü, Günah ehli de olsak bol ve geniş rahmeti içerisine alıp Ya Huseyn aleyhisselam demeyi nasip ettiği BEKLENİLEN MEHDİ aleyhisselam’a bakacak yüzümüz olmasa da kapısında nimetlerini lutfettiği ŞİA topluluğu olarak 8 Şevval zalimlerine öncesinde ki ve sonrasındaki zalimlere lanet ediyoruz…

Allah’ım şahit ol ki;

Bagi Kabristanını talan eden zihniyet O günü – GADİRİ HUM-  hazmedeyenlerin, Zehra selamullahi aleyhanın kapısını yakanların, İmam Hasan aleyhisselam’in mübarek bedenini oklatanların, Kerbela’da Ehli Beyt hanedanını şehit ve esir eden ve bugün onları kollayanların, ardı sıra gidenlerini de bizdenmiş gibi gösterenlerin/görünenlerin zihniyetidir!!!

Ne oldu; Şevval ayının 8-ci günü

Hatırlatalım ki, Baqi’de İmam Hasanın (aleyhisselam), İmam Seccadın (aleyhisselam), İmam Baqırin (aleyhisselam),İmam Sadık’in (aleyhisselam), İslam Peygamberinin (sallallahu aleyhi ve alih) eşlerinin, Peygamberin (sallallahu aleyhi ve alih) amcası Abbasın ve Hazreti Alinin (aleyhisselam) annesi Fatime bint Esedin (selamullahi aleyha), bir çok makamı mukaddes insanların mezarları vardır.

–Baqi mezarlığının vehhabiler tarafinden talan edilmesi Hicri takvimi ile 1344-cü yıl, şevval ayının sekkizinci günü Uhud da Hz.Hamza’nın (aleyhisselam) mezarı, vehhabilerin eli ile yakıldı, yıkıldı.

(Müstedrekül-sefinet il-bihar: c.6, s. 65- 66)

Onlar İmamların (aleyhisselam) pak mezarlarının yanı sıra diğer mezarları da dağıtdılar ki, onlar aşağıdakılardan ibarettir.

Hz. Fatime (selamullahi aleyha) ait mezar(temsilen var olan),Hz. Fatime binti Esed (selamullahi aleyha), Hz. Ümmül Benin (selamullahi aleyha), Peyamberin (sallallahu aleyhi ve alih) oğlu İbrahim, Hz. İmam Sadık (aleyhisselam)’ın oğlu İsmail, Peyamberin (sallallahu aleyhi ve alih) kızları(kızlık), Peyamberin (sallallahu aleyhi ve alih)  zamanın da şehid olmuş şehidlerin mezarlarını.

Vehhabiler, hicri takvimi ile 1343 –cü yıl, Mekkede Abdulmuttalib’in (aleyhisselam), Ebi Talibin (aleyhisselam), Haticenin (selamullahi aleyha) ve Peyamberin (sallallahu aleyhi ve alih) dünyaya zuhur ettiği mekanı yerle bir ettiler. Medinede nurlu Nebevi evini topla vurdular. Ama müslümanların korkusundan mübarek mezarı şeriflerini dağıtmadılar.

Hicri takvimi ile 1343-cü yıl, İmamların (aleyhisselam) pak mezarlarını talan etmekle beraber o mezarların kıymetli eşyalarını da yağmaladılar. Peygameberin (salallahu aleyhi ve alih) babası –annesi; Abdullah (aleyhisselam) ve Aminenin (selamullahi aleyha) mezarlarını yıkıp, Hz. Hamzanin (aleyhaselam) ve Uhud şehidlerinin mezarlarını da, yerle bir etdiler.

O yıl, Kerbala’ya da hücum edip, pak zerihi söktüler. Pak haremde, o zaman ki şahların gözünde çok değerli sayılan kıymetli eşyaları pay edip cemaat arasından yedi bin kadar alim, hikmet sahiblerini ve seyyidleri öldürdüler. Sonra Necefe gitdiler. Amma orada gsap etmeye nail olamayıp kaybederek geri döndüler.

(Keşfül-irtiyab : s. 77 –Şühedaül-fezil e: s. 388)

Allah Ehli Beytin (aleyhisselam) düşmanlarına lanet etsin.

Kur'an Radyosu
Aşura Günü

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Ozakajans.com
Ana Sayfa WhatsApp Grup İletişim