Kur'an
Ehlibeyt | Ehl-i Beyt | Ehli Beyt
Ehl-i Beyt

Ana Sayfa Dua 1 Haziran 2024 160 Görüntüleme

Ehl-i Beyt Sevgisi ile Şükür Duası

Bismillahirrahmanirrahim.

Ey Alemlerin Rabbi olan Allah’ım, Rahman ve Rahim olan Sensin. Senin sonsuz lütfunla ve merhametinle bizleri Ehl-i Beyt sevgisiyle şereflendirdiğin için Sana sonsuz şükürler olsun. Ehl-i Beyt’in nuruyla aydınlanan kalplerimizdeki bu sevgi, bizlere dünya ve ahiret saadetini getiren en büyük nimettir.

Ey Rabbimiz, Muhammed Mustafa’nın (s.a.a.) ailesine duyduğumuz bu sevgi, bizleri Senin katında yücelten ve rahmetinle kuşatan bir vesiledir. İmam Ali’nin cesareti, Fatıma’nın (s.a.) zarafeti, Hasan ve Hüseyin’in (a.s.) masumiyeti ile gönüllerimizi donattığın için Sana hamdü sena olsun.

Allah’ım, Ehl-i Beyt sevgisiyle yaşadığımız her anı, bizlere ihsan ettiğin büyük bir lütuf olarak görüyoruz. Onların yolunu takip etme arzusunu kalplerimize yerleştirdiğin için, onların şefaatine nail olma ümidiyle yaşadığımız için Sana şükürler olsun. Bu sevgi bizlere dünyada huzur, ahirette saadet kapılarını açan bir nurdur.

Ey merhameti sınırsız Rabbimiz, Ehl-i Beyt’in izinden giderek onların ahlakıyla ahlaklanmayı, onların imanıyla imanlanmayı bizlere nasip et. Onların sevgisiyle yanan kalplerimizi bu dünyada ve ahirette karartma. Bu kutlu sevgiyi bizlere bahşettiğin için, bizi onlarla haşr eyleyeceğin için Sana sonsuz hamdü sena olsun.

Allah’ım, Peygamber Efendimiz’in (s.a.a.) pak nesli olan Ehl-i Beyt’in yolunda yürümeyi bizlere kolaylaştır. Onların sadakatini, fedakarlığını ve Allah’a olan bağlılıklarını bizlere örnek kıl. Ehl-i Beyt’in sevgisiyle dolan kalplerimizi, Senin rahmetinle buluştur. Bu sevgiyi bize lütfettiğin için Sana şükürler olsun.

Ya Rabbi, Ehl-i Beyt’in yüce şahsiyetlerinin yol göstericiliğiyle karanlıklardan aydınlığa çıkmamıza vesile olduğun için, onların sevgisiyle kalplerimizi nurlandırdığın için Sana hamdolsun. Onların izinde yürüyerek, Senin rızanı kazanmamızı kolaylaştır. Bizleri Ehl-i Beyt’in şefaatine nail olan bahtiyar kullarından eyle.

Ey yüce Rabbimiz, Hz. Ali’nin (a.s.) cesaretiyle, Hz. Fatıma’nın (s.a.) sabrıyla, Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin’in (a.s.) masumiyetiyle bizlere örnek olan Ehl-i Beyt’in sevgisini bizlere lütfettiğin için Sana sonsuz şükürler olsun. Onların nuruyla aydınlanan kalplerimizle Sana yöneliyor, onların sevgisiyle Senin rızanla ilerliyoruz.

Allah’ım, bizleri Ehl-i Beyt sevgisinde daim kıl. Onların yolundan ayrılmadan, senin rızanı kazanmak için çabalamayı bizlere nasip et. Ehl-i Beyt’in şefkati, merhameti ve adaletiyle hayatımızı bereketlendir. Bu kutlu sevgi sayesinde bizleri dünya ve ahirette aziz kıl.

Ya Rabbi, Ehl-i Beyt sevgisiyle haşr olmayı, onların yanında yer almayı bizlere nasip et. Bu sevgiyi kalbimizden eksik etme. Onların izinde, onların yolunda, onların sevgisiyle dolu bir hayat sürmeyi bizlere lütfettiğin için Sana sonsuz şükürler olsun.

Allah’ım, Ehl-i Beyt’in sevgisiyle dolan kalplerimizi Senin rahmetinle taçlandır. Bizleri onların yolunda yürüyen, onların ahlakıyla ahlaklanan kullarından eyle. Bu sevgiyle bizleri dünya ve ahiret saadetine erdir. Amin, ya Rabbil alemin.

Ey Rabbimiz, Ehl-i Beyt’in sevgisiyle dolan kalplerimizi Senin rızana eriştiren bir vesile kıldığın için Sana sonsuz hamdü sena olsun. Bu sevgiyle, hayatımızın her anını nurlandırdığın, zorluklar karşısında bizlere sabır ve metanet verdiğin için Şükürler olsun.

Allah’ım, Ehl-i Beyt’in yolundan gitmeyi bizlere kolaylaştır. Onların hikmetli sözleriyle, faziletli hayatlarıyla bizleri aydınlat. Ehl-i Beyt’in rehberliğinde, doğruyu yanlıştan ayırmayı, her daim adaletin ve hakkın peşinden gitmeyi bizlere nasip et. Bu kutlu sevgiyle bizleri dünya ve ahirette aziz eyle.

Ya Rabbi, Ehl-i Beyt’in sevgisiyle yetişen nesiller ihsan et. Onların yolunu izleyen, onların ahlakıyla ahlaklanan evlatlar yetiştirmeyi bizlere nasip eyle. Ehl-i Beyt’in öğretileriyle beslenen, onların örnekliğinde yaşayan nesillerle ümmetimizi yücelt. Bu sevgiyi nesiller boyu sürdürmemize imkan verdiğin için Sana sonsuz şükürler olsun.

Ey merhameti sınırsız Rabbimiz, Ehl-i Beyt’in sevgisiyle bize güç ver. Onların zorluklar karşısındaki sabrı ve azmiyle bizleri donat. Ehl-i Beyt’in yolunda yürürken karşılaştığımız engelleri aşmayı, onların rehberliğinde muvaffak olmayı bizlere nasip et. Bu yüce sevgiyi bizlere bahşettiğin için Sana hamdolsun.

Allah’ım, bizleri Ehl-i Beyt’in sevgisiyle terbiye et. Kalplerimizi onların sevgisiyle arındır, ruhlarımızı onların nuruyla aydınlat. Onların şefkatiyle, merhametiyle ve hikmetiyle dolu bir hayat sürmeyi bizlere nasip et. Bu sevgi sayesinde bizleri her türlü kötülükten muhafaza et.

Ya Rabbi, Ehl-i Beyt’in sevgisiyle dolan kalplerimizle sana yöneliyoruz. Onların faziletli hayatlarını örnek alarak, Senin rızanla ilerlemeyi bizlere nasip et. Ehl-i Beyt’in yolunda daim kıl, bu yolda bizlere sabır, metanet ve ihlas ihsan eyle. Bu kutlu sevgiyi bizlere lütfettiğin için Sana sonsuz şükürler olsun.

Ey Rabbimiz, Ehl-i Beyt’in sevgisiyle haşr olmayı, onların safında yer almayı bizlere nasip et. Onların sevgisiyle hayatımıza anlam kat, bizleri onlarla birlikte cennetine eriştiren kullarından eyle. Ehl-i Beyt’in sevgisiyle dolan kalplerimizi, Senin rahmetinle buluştur. Bu sevgiyi bizlere lütfettiğin için sonsuz hamdü sena olsun.

Allah’ım, Ehl-i Beyt’in sevgisiyle aydınlanan kalplerimizle, onların yolundan sapmadan yaşamayı bizlere nasip et. Bu sevgiyi hayatımızın merkezine alarak, her daim onların izinde yürümeyi bizlere kolaylaştır. Ehl-i Beyt’in faziletli hayatlarını rehber edinerek, senin rızanı kazanmamızı bizlere ihsan eyle.

Ya Rabbi, Ehl-i Beyt’in sevgisiyle yoğrulmuş kalplerimize, Senin sonsuz merhametinle dokun. Onların hayatlarından ibret alarak, Senin yolunda azim ve kararlılıkla ilerlememizi bizlere nasip et. Ehl-i Beyt’in sevgisiyle bizleri dünya ve ahiret saadetine eriştir.

Ey merhameti sınırsız Rabbimiz, Ehl-i Beyt’in sevgisiyle dolan kalplerimizle Sana yöneliyoruz. Onların yolunda yürüyerek, senin rızana kavuşmayı arzuluyoruz. Bizleri Ehl-i Beyt’in şefaatine nail olan, onların izinde yürüyen kullarından eyle. Bu sevgiyi bizlere bahşettiğin için Sana sonsuz şükürler olsun.

Allah’ım, Ehl-i Beyt’in sevgisiyle bizleri her türlü kötülükten muhafaza et. Onların yolunda sapmadan, dosdoğru yürümeyi bizlere nasip et. Bu yüce sevgi sayesinde, bizleri dünya ve ahiret huzuruna eriştir. Ehl-i Beyt’in nuruyla aydınlanmış kalplerimizi Senin rahmetinle doldur.

Ya Rabbi, Ehl-i Beyt’in sevgisiyle dolan kalplerimizle, Senin yolunda azimle yürümeyi bizlere nasip et. Onların faziletli hayatlarını örnek alarak, her daim senin rızanı kazanmayı bizlere kolaylaştır. Ehl-i Beyt’in sevgisiyle bizleri şereflendirdiğin için, Senin katında yücelttiğin için sonsuz şükürler olsun.

Ey yüce Rabbimiz, Ehl-i Beyt’in sevgisiyle yoğrulmuş kalplerimizle Sana yöneliyoruz. Onların izinde, onların yolunda, onların sevgisiyle dolu bir hayat sürmeyi bizlere nasip et. Bu sevgiyi bizlere bahşettiğin, bizleri Ehl-i Beyt’in şefaatine nail kıldığın için Sana sonsuz hamdü sena olsun.

Allah’ım, Ehl-i Beyt’in sevgisiyle aydınlanan kalplerimizle, her daim Senin rızanla olmamızı bizlere nasip et. Onların faziletli hayatlarını örnek alarak, Senin rızanı kazanmayı bizlere ihsan eyle. Ehl-i Beyt’in sevgisiyle dolan kalplerimizi, Senin rahmetinle buluştur. Bu yüce sevgiyi bizlere lütfettiğin için sonsuz şükürler olsun.

Ya Rabbi, Ehl-i Beyt’in sevgisiyle bizleri dünya ve ahiret saadetine eriştir. Onların nuruyla aydınlanmış kalplerimizle, her daim Senin rızanla azimle yürümeyi bizlere nasip et. Ehl-i Beyt’in sevgisiyle dolan kalplerimizi Senin rahmetinle doldur. Bu sevgiyi bizlere lütfettiğin için sonsuz şükürler olsun. Amin, ya Rabbil alemin.

Allah’ım, bizleri Ehl-i Beyt’in sevgisiyle şereflendir ve onların şefaatine nail olan kullarından eyle.
(amin)

Ali Selam

Kur'an Radyosu
Aşura Günü

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Ziyareti Aşura

Ziyareti Aşura

Tema Tasarım | Ozakajans.com
Ana Sayfa WhatsApp Grup İletişim