Kur'an
Ehlibeyt | Ehl-i Beyt | Ehli Beyt
Ehl-i Beyt

Ana Sayfa Dua 1 Haziran 2024 107 Görüntüleme

Namaz Duası

Bismillahirrahmanirrahim.

Ey Alemlerin Rabbi olan Allah’ım, Rahman ve Rahim olan Sensin. Bizlere sayısız nimetler bahşettin, bizleri İslam’la şereflendirdin, imanla donattın. Senin rızana uygun bir hayat sürmemiz için bizlere namazı farz kıldın ve onunla huzur bulmamızı sağladın. Bu nedenle Sana sonsuz şükürler olsun, ey Rabbimiz.

Allah’ım, her anın sahibi, her şeye gücü yeten Sensin. Namaz gibi kıymetli bir ibadeti bizlere ihsan ettiğin için Sana hamdolsun. Namaz, bizleri huzura, senin katındaki merhametine ve sonsuz saadete ulaştıran bir vesiledir. Sabahın seher vaktinde, öğlenin aydınlığında, ikindinin serinliğinde, akşamın kızıllığında ve gecenin huzurunda sana yönelmeyi bizlere nasip ettiğin için şükürler olsun.

Ey Yüce Rabbimiz, bizleri namazın nuruyla aydınlat. Namaz kılmayı bizlere sevdirdiğin, kalplerimizi bu ibadetle huzura erdirdiğin için Sana sonsuz teşekkürler olsun. Senin huzuruna durduğumuzda kalplerimizi ihlas ve takva ile doldur. Namazı hayatımızın merkezi haline getirerek bizleri dosdoğru yoluna eriştir.

Ya Rabbi, her rekatında sana olan bağlılığımızı yenilediğimiz, her secdede huzur bulduğumuz namazımızı kabul eyle. Namazlarımızı eksiksiz ve huşu içinde kılmayı bizlere nasip eyle. Her anında sana olan yakınlığımızı hissettiren, kalplerimizi arındıran ve ruhumuzu yücelten bu ibadeti bizlere sevdirdiğin için şükürler olsun.

Allah’ım, bizleri namazın kılındığı safların arasında daim eyle. Namazı terk etmeden, onunla hayat bulmayı, onunla dünya ve ahiret saadetine erişmeyi bizlere nasip eyle. Gözlerimizin nuru, kalplerimizin huzuru olan namazı bizlere bir nimet kıldığın için sana sonsuz hamd ve şükürler olsun.

Ey Rabbimiz, bizleri her namazda seninle buluşturan, ruhlarımızı arındıran, günahlarımızı affettiren ve cennet kapılarını aralayan bu eşsiz ibadeti bizlere ihsan ettiğin için şükürler olsun. Namazın huzur ve sükunetiyle dolan kalplerimizi senin yolunda daim eyle.

Ya Rabbi, namazlarımızı kusursuz ve samimiyetle eda etmeyi bizlere nasip eyle. Bizleri namazsız bırakma, namazla huzur bulan, onunla yükselen kullarından eyle. Senin rızanı kazanmak ve cennetine erişmek için bu ibadeti bize kolaylaştır. Her rekatında sana olan sevgimizi ve bağlılığımızı artır.

Allah’ım, peygamberlerin ve salih kulların namazda bulduğu huzuru, bizlere de tattır. Namazla gelen rahmetinle bizleri kuşat. Dünyanın karmaşasından uzaklaştırarak, namazın dinginliğinde bizleri huzura kavuştur. Bu mübarek ibadeti bizlere sevdirdiğin, onunla bizlere rahmet kapılarını araladığın için sonsuz şükürler olsun.

Ey merhameti sınırsız Rabbimiz, namazı hayatımızın mihveri kıldığın için, bizleri her anında huzurla doldurduğun için, bizlere bu ibadeti nasip ettiğin için Sana şükürler olsun. Bizleri bu nimetlerden mahrum bırakma. Namazla geçen her anımızı senin rızanla taçlandır. Amin, ya Rabbil alemin.

Bu duanın, kalplerimizi ihlasla doldurması ve bizleri namazla buluşturan bir vesile olması temennisiyle. Namazlarımızı hakkıyla eda etmeyi, bu ibadetle huzur bulmayı ve senin rızana erişmeyi bizlere nasip et, ey Rabbimiz.
(amin)

Ali Selam

Kur'an Radyosu
Aşura Günü

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Ozakajans.com
Ana Sayfa WhatsApp Grup İletişim